Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a o ile właściwie o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się dużą wytrzymałością. Jego ogromnym atutem jest też fakt, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum tworzyw, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.