Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Daleko posunięta próchnica, martwica, zapalenie miazgi, złamanie zęba lub konieczność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, że z reguły w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tego typu terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, toteż podczas leczenia kanałowego konieczne jest zastosowanie skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zębowy cementem szkło-jonomerowym, ceramiką, materiałem kompozytowym bądź metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się więc wybrać rzetelnego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Pozwala to dentyście na wprawne oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, iż dodatkowe zabiegi nie są już konieczne.