Audioprzewodniki MOVI – zwiedzaj zabytki we własnym tempie

Audioprzewodniki MOVI – zwiedzaj zabytki we własnym tempie

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach popyt na usługi tradycyjnych przewodników bardzo zmaleje. Zamienią ich audioprzewodniki – nieduże urządzenia ze słuchawkami i kilkoma przyciskami, za pomocą których użytkownik może m.in. wybrać język. Urządzenia te puszczają nagrany przez lektora wykład uruchamiający się, gdy turysta stanie w określonym miejscu, dotyczący znajdujących się w nim zabytków. Gdzie jednak najczęściej wykorzystywane są urządzenia do audioprzewodników? Czemu warto z nich korzystać?

Urządzenia do audio wycieczek – atuty

Główną zaletą audioprzewodników jest możliwość zwiedzania danego miejsca we własnym tempie, bez konieczności dostosowywania się do grupy, co umożliwia dogłębne poznanie zwiedzanego zabytku. Jest to tym prostsze, że audioprzewodniki oferują opcje przewijania czy pauzowania tekstu. Poza tym niemal wszystkie modele są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i niewidomych, a możliwość wyboru wielu języków sprawia, że pośród zwiedzających mogą znaleźć się także obcokrajowcy.

Gdzie używa się urządzeń do audio wycieczek?

Popularność tych urządzeń w naszym kraju nie jest jeszcze tak duża, jak w krajach zachodnich Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie niedostępne – klienci mogą zaopatrzyć się m.in. w audioprzewodniki Movi. Wśród instytucji, które korzystają z urządzeń do audio wycieczek są głównie pałace i muzea (na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego), choć na ich zastosowanie decydują się również agencje turystyczne, użyczając je turystom zwiedzającym między innymi Toruń czy Łódź.