Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Atrakcje turystyczne w Małopolsce. Więcej informacji na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o godnych odwiedzenia atrakcjach oraz bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis stworzony specjalnie dla turystów

Żeby pokazać przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapkę, na której prędko odnajdą muzea i zabytki, pensjonaty, hotele i kempingi, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach. Oprócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. urok lokalnego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz atrakcje narciarskie.

Proste rozmówki i rejestr ambasad – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne tatrzańskie miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Niezmiernie pomocna dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego