Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie wierzchołków gór to marzenie wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów zachęcają głównie niesamowite widoki, zanikające już lodowce, jak również sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – ze względu na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest również zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed atakiem choroby uchroni również odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odstręczających insekty, a także korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]