Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Trekkingi Himalaje - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to wiele elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa też samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkową zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Everestu i Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, że te masywy są poza ich zasięgiem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]