Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Co warto wiedzieć o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd często z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz najnowszych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce – poznaj portal przygotowany specjalnie dla turystów

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Podróżnicy organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej oraz pensjonaty, hotele i schroniska zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, czar parków krajobrazowych i narodowych czy zamek na Wawelu.

Przydatne rozmówki i katalog ambasad – niezbędne informacje dla podróżników z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne tatrzańskie miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Wyjątkowo przydatna dla cudzoziemców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty w Polsce.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego