Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Szukasz szczegółowych wiadomości o trekkingach? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na http://tinyurl.com/y27uuskg

Wypady w góry mogą przybierać wiele form. Od spokojnych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Niemniej jednak za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do większej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z najlepszą sprawnością, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się ciężkich warunków biwakowania w ciągu długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu aktywności najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, jak również leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]