Trekkingi w górach całego świata

Trekkingi w górach całego świata

Poszukujesz korzystnej oferty trekkingów? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zwykle tego typu umiejętności – w wielu pasmach poprowadzono bowiem trasy, z jakimi upora się dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe sprzęty, czyli kijki gwarantujące przyczepność na stromych nawierzchniach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna okaże się również pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są czasem organizowane w bardzo trudnym obszarze, a to sprawia, że potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych trasach – a na wysokich górach spotkać je możemy również podczas upałów. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do korzystania z tych narzędzi niezbędne będą właściwe kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Trekkingi – gdzie są najpopularniejsze?

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, a te zwykle są nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – polscy turyści chętnie wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża K2 oraz Annapurny.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]