Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

Wyprawy górskie - zobacz pełną ofertę

Mnóstwo osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj rozpoczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty położone w dalekich od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Aktualnie przed zwolennikami górskich wędrówek otworem stoją tak nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale również najwyższe góry Afryki, Azji oraz Meksyku. Z pewnością ogromnym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji dużo upraszcza, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z naprawdę masywnym, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do takich wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba koniecznie spełniać. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma zatem umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez lidera grupy.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]