Gdzie wybrać się na skitury?

Gdzie wybrać się na skitury?

Szukasz aktualnej oferty skitur? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Gros osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w drewnianym, górskim domku i przelotnego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas dość trudnych, lecz dających dużo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów trasami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich nart oraz butów.

Nie wiesz, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są zdecydowanie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do skitur odbywających się w granicach Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa okaże się odpowiednia do posiadanych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]