Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Więcej szczegółów o Dolomity trekking znajdziesz tutaj.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które wyznaczone są w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Bez wątpienia wywołują one zachwyt, jednakże osoby często praktykujące ten typ sportu po jakimś czasie pragną doświadczyć powtórnie ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeżeli można podziwiać oszałamiający krajobraz włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – pasmo górskie dodane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną ilością ostrych grani, turni oraz baszt skalnych, które podczas dnia pod wpływem słońca zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie całego świata!), nie dziwi więc, że dekadę temu dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i nadzwyczaj spadziste stoki, oznaczono w nich też wiele prostych szlaków, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz też w aktywny sposób zimowe miesiące

Początkujących zapaleńców trekkingu zapewne oczaruje przeprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach, które są wyposażone w stalowe liny asekuracyjne. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak ułożony, żeby ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji oraz sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w aktywny sposób zimę, chodząc po mało spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyt Averau oraz grupy Tre Cime.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]