Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

Nie zwlekaj! Sprawdź aktualną ofertę kursu Blender 3D w dobrej cenie.

Świat grafiki bez ustanku się przekształca i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody na rzecz tworzenia swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – można bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który zarazem jest zupełnie darmowy.

Nauka modelowania 3D samemu bywa frustrująca

Obsługę dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz bywa nadzwyczaj męczący. Dlatego też zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie wiele korzyści zwłaszcza tym, którzy dopiero odkrywają program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego nauczyciela. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez uczestnika kursu pokazując elementy, które trzeba poprawić oraz sugerując ku temu trafne drogi. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, żeby odbywał się on w niewielkich grupach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w w branży filmowej i gier komputerowych

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie zdolnością poszukiwaną i cenioną w szczególności w branży filmowej, gier wideo i projektowej. Poznanie programu Blender 3D rozszerza więc pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu tworzy się wstępne zaawansowane prace, które później można bez skrępowania uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego typu kursów to po prostu artyści i amatorzy pragnący znaleźć nowe formy ekspresji bądź rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]