Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Uzupełnij swoją wiedzę o malarstwie komputerowym.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat usiłuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci stosują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje kilka programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się ulubionym narzędzie artystów oraz game developerów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak np. Affinity Photo, GIMP czy Krita, w których przy użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane akwarelami, farbami olejnymi bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą kursu

Na ogół lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze kroki można postawić samemu, jednak aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz przydatne metody korzystania z pędzli, zalecamy wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]