Niezawodne serwonapędy i silniki prądu stałego – kto je dystrybuuje?

ultra robotics, silniki elektryczne producent

Automatyzacja procesów logistycznych i magazynowych oraz coraz szersze stosowanie robotyki w rozmaitych gałęziach przemysłu, zmusza do sięgnięcia po odpowiednie rozwiązania z zakresu sterowania i układów napędowych. Polska firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu oferując m.in. dokładne sterowniki serwo i układy napędowe od uznanych światowych wytwórców.

Silniki elektryczne, motoreduktory oraz przekładnie od renomowanych producentów

Działająca od przeszło dekady na polskim rynku spółka Ultra Robotics jest dostawcą przekładni planetarnych i falowych, motoreduktorów (szczotkowych i bezszczotkowych, jak również silników elektrycznych prądu stałego wytwarzanych z materiałów wysokiej jakości przez cenionych producentów. W ofercie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej firmy Harmonic Drive, dostarczającej czułe niewielkie serwonapędy cechujące się dużą solidnością oraz żywotnością. Opracowane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie znajdują zastosowanie między innymi w produkcji frezarek, systemów służących do obsługi intralogistyki czy robotów przemysłowych, a z racji możliwości ich eksploatacji w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich także w kriogenice, kosmonautyce oraz lotnictwie.

Ultra Robotics jest też dystrybutorem produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, słynącej z kompaktowych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które cechują się szeroką obsługą informacji zwrotnych, wysoką przepustowością oraz wysoką mocą obliczeniową z obszernymi zasobami pamięci, a ich sprawność oscyluje na poziomie 99% nawet przy niewielkich wymiarach. Z kolei napędy serwo ELMO Motion Control z linii GOLD bardzo dobrze pracują w skrajnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy gwałtownej zmianie temperatury, której amplituda może wahać się od -40 do +70 °C, wystawieniu na intensywne drgania i wstrząsy mechaniczne, a także przy dużej wilgotności (nawet do 90-95%).

Polska spółka Ultra Robotics dostarcza także rozwiązania od Positec, Bodine Electric Company, Sesame Motor Corp oraz Eisele Antriebstechnik GmbH.

Nasz adres:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]