Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany

Więcej informacji o kablu koncentrycznym

W większości domów dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy program bądź profesjonalnie prowadzony serwis informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną znaleźć można bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży znaleźć można obecnie rozmaite kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi właściwościami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością musi spojrzeć na jego najbardziej istotne parametry. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że kabel wyróżnia się doskonałym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie zmniejszać jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych marek bardzo dobrze sprawdzają się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcji. Dzięki temu odchyły parametrów w przypadku takich kabli są nieznaczne bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to fuzja elementów różnego typu. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do montowania na zewnątrz budynków, do wykonania płaszcza stosuje się materiały odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]