Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Jak wykorzystywana jest stacja czołowa?

Stację czołową zamówisz na www.telmor.pl.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To najważniejszy element, który skupia różne sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Sprawdźmy, z jakich elementów składa się stacja czołowa i gdzie z reguły jest stosowana.

Stacja czołowa – w ośrodkach wypoczynkowych i hostelach

Stacja czołowa to rozwiązanie stosowane w modułach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w apartamentowcach, motelach, szpitalach oraz przez dostawców telewizji kablowej. Rozprowadza ona sygnał do poszczególnych odbiorników. Profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z najważniejszych modułów wchodzących w skład stacji czołowej. Specjalistyczne aplikacje ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – przenosi połączenie do końcowych odbiorców

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – transmisji sygnałów DVB-S/S2 lub MPEG2. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa generuje większe koszty. Większość modułów składających się na stację czołową zawiera także osobne porty USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Całościowy system antenowy osiągamy dzięki połączeniu różnych komponentów.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]