Do czego służą instalacje teletechniczne?

Do czego służą instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Wystarczy kliknąć w to miejsce, aby skorzystać z doświadczenia profesjonalisty

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to rozbudowana infrastruktura w której zakres wchodzi mnóstwo rozmaitych modułów – od najprostszych po zaawansowane technicznie. W Polsce funkcjonują profesjonalne przedsiębiorstwa, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi proponują i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – wiele różnych urządzeń

Instalacje teletechniczne obejmują urządzenia jak m. in.: anteny offsetowe, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przedwzmacniacze tv, zwrotnice antenowe, odbiorniki optyczne. Na rynku dostępne są również wzmacniacze magistralne, kable światłowodowe, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i cyfrowe stacje czołowe. Sprzęty tego typu montowane są na osiedlach mieszkaniowych, w hotelach i blokach. Podmioty specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei z reguły planowaniem instalacji i produkcją poszczególnych modułów. Sieci teletechniczne opierają się na najwyższej jakości komponentach oraz specjalistycznym montażu – dlatego niezastąpiona jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – doradztwo specjalistycznych przedsiębiorstw

Istotne jest również, by sieci kablowe były zgodne z stanowionymi przez prawo warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki i ich położenie. Z tego też powodu konieczna jest kompleksowa opieka specjalistycznych podmiotów, które zagwarantują odpowiednie rozwiązania oraz dobiorą wysokiej klasy moduły dobrane do wymogów danej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują również serwisowania, a zatem niesamowicie istotna jest opieka pogwarancyjna. Są nią zainteresowani najczęściej inwestorzy budowlani.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]