Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Kantor wymiany walut - sprawdź tę interesującą witrynę.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w placówce bankowej – te pierwsze nadal spotkać można w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Aczkolwiek w szybko transformującej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać obcą walutę bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Operacja w kantorze online jest jednakowo nieskomplikowana jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, z reguły z poprzedniej doby. Kolejnym i niesłychanie ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują także kilka pomocnych usług stosowanych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez użytkownika dniu lub takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz niezależność w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób lubiących wygodę oraz dużą niezależność w dysponowaniu swoimi funduszami. Używają ich też kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej oraz osoby pracujące lub studiujące poza granicami Polski. Jednak zanim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.