Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących tego, jak działa mass collect? Wejdź na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom własnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest w zasadzie niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich ID. Takie działanie zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna grupa klientów, czyli np. na uczelniach wyższych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, a także wszelkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednakże uprzednie przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania manualnego, a zarazem na eliminację prawdopodobnych błędów nierzadko wynikających w czasie tej czynności.

Bieżące śledzenie wpływających opłat – o plusach mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. Bank Pekao i BNP Paribas) wypada zastanowić się nad jej wykorzystaniem w firmie, również takiej, która miesięcznie obsługuje około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem łatwiejsze śledzenie wpływających opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]