Leasing autobusów – finansowanie dla przewoźników

Leasing autobusów – finansowanie dla przewoźników

Firmy przewozowe, organizujące masowy transport , muszą liczyć się z mnóstwem kosztów, płynących z eksploatacji pojazdów, ich serwisowania oraz konieczności szkolenia kierowców. Zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, koszty takowe stają się ogromne. Co jednak, gdyby dało się je nieco zmniejszyć, a przez to ochronić debiutującą na rynku firmę przewozową? Wszystko może zmienić leasing pojazdów, na przykład autobusów.

Leasing autobusów – czym charakteryzuje się ten rodzaj finansowania?

Leasing to forma umowy cywilno-prawnej, jaka związana jest z szansą wypożyczenia leasingowanego przedmiotu odpłatnie, rzecz jasna na zasadach ustalonych w tejże umowie. Tak więc za pomocą takiej umowy można udostępnić maszynę potrzebną do produkcji danego artykułu lub pojazdy – przykładowo autobusy, samochody osobowe i naczepy. Na podstawie umowy na leasing autobusów, określa się więc ceny, jakie za udostępnienie pojazdu musi zapłacić osoba wypożyczająca, ale także wymagania, na podstawie których muszą działać obie strony, np., kto powinien zadbać o odpowiedni stan techniczny pojazdu, a także o to, by pojazd został zwrócony w takim stanie, w którym został wyprowadzony.

Dlaczego leasing autobusów może być opłacalny?

Z uwagi na wciąż zmieniające się zapisy prawne, przedsiębiorstwa przewozowe – w szczególności te prywatne – nie mają pewności, iż nie spotkają się z pewnymi komplikacjami. Doskonałym na to przykładem są przedmieścia Warszawy – od stycznia 2017 roku, władze miasta zabroniły firmom prywatnym oferować postoje na niektórych przystankach w centrum miasta. W takim przypadku kupno środków lokomocji staje się nierentowne, a najkorzystniejszym dostępnym rozwiązaniem będzie zawarcie umowy leasingu autobusów na określony okres, ponieważ przewoźnik nie musi martwić się, że realizuje również nieopłacalne kursy. Wystarczy tylko znaleźć właściwego doradcę, który pomoże klientowi odszukać odpowiedni typ umowy.