Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Dzięki konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt mieszkaniowy, samochodowy, ratalny i gotówkowy. Dzięki konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.