Znajdź złoto w sztabkach.
Zakładanie lokat bądź po prostu odkładanie pieniędzy na koncie bankowym nie jest obecnie tak korzystne jak pięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i ogólne zrozumienie, że nie inwestowane środki zapewniają zysku sprawiły, iż Polacy szukają rozwiązań, które umożliwią ich pieniądzom dawać po latach dodatkowy zysk. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz szerszym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złoto w sztabkach.
Złoto w sztabkach – dlaczego popyt na ten kruszec nie ulega zmianie?
Na początku należy wyraźnie zaakcentować, że inwestycja finansów w sztabki złota to inwestycja na lata. Złoto na ogół nie ulega większym i mniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet destabilizacja gospodarcza oraz polityczna często podwyższa jego cenę. Owszem, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże analizując jej historyczny wykres bez trudu można zauważyć, iż z biegiem lat idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu obecna na rynku pozostaje niemalże bez zmian. Dawno temu służył on jako uniwersalny środek płatniczy, w tej chwili jest szeroko wykorzystywany w medycynie, elektronice oraz przemyśle oraz – w dalszym ciągu na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego np. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe czy też kable USB) jest w szeregu przypadków nierentowny, skutkiem tego zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w przyszłości ta tendencja nie powinien ulec zmianie.
Sztabki złota – wytwarzane w różnorodnych wagach
Słysząc o inwestycji pieniędzy w sztabki złota większość inwestorów z miejsca oceni, że to nie dla nich, z uwagi na ogromny koszt. Tymczasem sztabki złota odlewa się w różnorodnych wagach, więc praktycznie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 5 g. Takie małe sztabki są także znakomitym pomysłem na upominek. Zasobniejsi inwestorzy, posiadający większy kapitał chętnie kupują się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, a także 1000 g. Trzeba jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się pociąć kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto dużo taniej. Stąd warto nabywać sztabki złota o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na równe sztabki o wadze 1 g.
Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]