Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Na brabis.pl uzyskasz więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty na stałe, zaś ich szefowie często nie potrafią sumiennie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu z nas – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy profesjonalistom ds. finansów, otrzymamy gwarancję, iż następstwem możliwych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Warto także nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już potrzeby regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się wyłącznie jego cenami – dziwnie niskie koszty obsługi zwykle oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści posiadają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]