Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

Dowiedz się więcej o tabliczkach informacyjnych na www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać, ale powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Sprawdźmy więc gdzie można spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – znaczą zakłady pracy i komisariaty policji

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które umieszczono na nieruchomościach, takich jak bloki, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, szpitale. Sprawiają, że bezproblemowo znajdziemy prawidłowy budynek. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, bo bardzo często można je też spotkać w środku. To bardzo duża podgrupa znaków, które najczęściej mają funkcję ochronną, ale również typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w wielkich biurowcach – w budynkach rządowych w przedsionku wiszą tabliczki z określeniami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Podobnie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z wytrzymałych komponentów

Tabliczki informacyjne są wszakże nakazywane przez odpowiednie ustawy, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Informują gdzie znajdują się wyjścia bezpieczeństwa, wyodrębniają tzw. palarnie, informują o groźnych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują też fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z wytrzymałych materiałów (takich jak PCV), często świecą w ciemności, a ich montaż jest niezwykle łatwy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]