Złota i srebrna biżuteria z topazami

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Kliknij tutaj, aby zamówić topazy

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Oprócz tego jest również wymieniany wśród najładniejszych kamieni, zaś jego zalety od dawna są doceniane przez jubilerów i ich klientów. Może przybierać rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest cennym minerałem – wydobywa się go wyłącznie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez złotników jest najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niezwykłych wartości wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on wykorzystywany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto przy okazji dodać, iż w sklepach znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są też wersje złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i wisiorki, ale jubilerzy wytwarzają też inne produkty. Para złotych kolczyków z topazami to często koszt około 1000 złotych, zaś na srebrne wydamy nawet sześciokrotnie niższą sumę.

Biżuteria z topazami – dostępna online

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać wersje najbardziej odpowiadające danym upodobaniom dobrze zatem udać się do kilku sklepów – zaś to wymaga dużo wysiłku. Aby tego się ustrzec, warto postawić na zakupy w internecie. Będzie to rozwiązanie znacznie łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do internetu możemy również wyszukać pierścionki i wisiorki w niższych cenach.