Zalety biżuterii z turkusem

Zalety biżuterii z turkusem

Kup biżuterię z turkusem.

Turkus jest jednym z najcenniejszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, iż często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem luksusu. Wykonywane bywają z niego pierścionki, wisiorki i klipsy, które doskonale komponują się z wieczorowymi strojami. Na barwę tego kamienia w szczególnym stopniu wpływa kraj jego wydobycia – na przykład turkusy pochodzące z Iranu są niebieskie, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano też jego sztuczne odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Warto zaznaczyć, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na niezwykłe względy estetyczne. Według niektórych okazuje się bowiem amuletem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Zapewne w dużej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Jak dbać o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności należy zdejmować ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Warto również ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem środki myjące potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną szmatką – ustrzeżemy się w ten sposób zarysowań.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]