Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Więcej o topazie mistycznym na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na początku można błędnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez żadnych dodatków. Najlepsze skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często stosują go więc do produkcji naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych strojów – doskonale wygląda także w pracy. Ważna okazuje się także mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy dobrać ozdoby do danego stroju.