Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli chcesz nabyć wisiorki srebrne, powinieneś odwiedzić ten adres

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez złotników materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy zarysować. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do pudełka, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do plastikowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać letnią wodę z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.