Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Jeśli poszukujesz biżuterii z ametystami, koniecznie wejdź na www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Indiach i Mozambiku. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.