Garść porad na temat kolczyków

Garść porad na temat kolczyków

Więcej informacji o kolczykach.

Szukając kolczyków należy wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, kształt oraz surowiec wykonania, ale także na zapięcie. Oto zwięzły wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje znaczną wygodę noszenia i często jest używane w biżuterii w stylu art deco. Wadą tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu latem, kiedy nie ubieramy szalików, czapeczek czy ubrań z dużym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale łatwiej go założyć, ze względu na odchylaną tylną “klapkę”. Częstokroć wykorzystuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Współcześnie dość sporadycznie stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]