Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Poszukujesz cyrkonii? Skieruj się tu

Podczas procesu tworzenia biżuterii powszechnie wykorzystuje się wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii indywidualnego charakteru, są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza ludzi może pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w swojej biżuterii. Istnieją naturalnie także alternatywne rozwiązania dla mniej zamożnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się w naturalnej formie w naturze. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych cech. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy z dodatkiem niestandardowych substancji mogą posiadać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na dobre zadomowiły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one naturalnie też inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je między innymi w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle albo też do sprawdzania pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, dzięki swoim cechom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej rozpoznawalną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład przez internet.