Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Jeśli szukasz filtrów hepa h14, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y4kk32rs

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry dokładne minipleat

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w urzędach, domach lub biurach świetnie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak włókna, spaliny czy roztocza. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach mini-pleat ułożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry F7 i F9 występują w wielu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a mocna rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na efektywną pracę w ekstremalnych warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju instalowane są tam, gdzie powinny być spełnione najwyższe normy sterylności powietrza, np. w zakładach produkujących elektronikę.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Nasz adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46