Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Tu znajdziesz korzystną ofertę kursu malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest popularnym sposobem artystycznego wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym profesjonalistą, by czuć z tego uciechę na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież wyłącznie metoda zrelaksowania się po ciężkim dniu albo pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Lecz jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, powinno się postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – naucz się kontrolować te trudne farby

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i banalnego do stworzenia, lecz wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których twórca-amator rzadko ma pojęcie. Ogromną rolę w samym toku tworzenia ma także koincydencja – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet twórcy od lat doświadczeni w tej technice w żadnym razie nie są przekonani o tym, że obraz zawsze będzie w stu procentach taka, jak zaplanowali. Kurs akwareli to znakomite miejsce, żeby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz zyskać pomocne podstawowe informacje niezbędne do odkrycia w sobie miłości do akwareli. Wszyscy są tu ciepło widziani, obojętnie, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym typem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć wnikliwie przybliżają właściwości tych farb, różnorodność technik ich stosowania, a także rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt dzieła.

Kurs malowania akwarelami – plusy nauki pod okiem wprawnego nauczyciela

W dobie ogólnodostępnego internetu nietrudno odnaleźć a następnie obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie akwareli prowadzonym przez wprawnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej nauce umiejętności artystycznych niezbędne są podpowiedzi, które kursanci dostają od dydaktyków w trakcie pracy. Takie korekty umożliwiają sprawniej zdobyć warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Prócz tego lekcje z zespołem osób o podobnych pasjach formuje miłą aurę wsparcia, które jest niezwykle potrzebne w inspirowaniu do ciągłego rozwoju artystycznego. Udział w konstruktywnej ocenie prac innych kursantów, pomaga z kolei we trafnej ocenie swoich prac już zakończeniu kursu.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]