Wybielanie zębów przy pomocy światła

Wybielanie zębów przy pomocy światła

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające są skuteczne. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i białe zęby

Czyszczenie zębów po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby wybielające (pasty, paski, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty już po kilku sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest również dobór właściwego odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.