Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Po więcej informacji o magnetoterapia sprzęt kliknij tutaj

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, pomaga w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to istotny element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na spore rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]