Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Więcej informacji o laserach wysokoenergetycznych

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest używany przez ekipy opiekujące się sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: achillodynia, naderwania wiązadeł czy stłuczenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są również używane między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, rwy kulszowej, haluksów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]