Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o laserowej korekcji wzroku Kraków, uzyskasz na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.
Praca w różnych zawodach, komfort w codziennych sytuacjach oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie kilka z powodów, które nakłaniają wiele osób do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy wciąż wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością nadzwyczaj nikłe niebezpieczeństwo możliwych powikłań oraz lepsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do sporo poważniejszych problemów, bo stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy co trzeci mieszkaniec Europy.
Laserowa korekta wzroku – precyzja oraz niewielkie ryzyko powikłań
Laserowa korekcja wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można natomiast usunąć hyperopię. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym rodzajem lasera używanego w trakcie zabiegów laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie wiązki światła podczerwonego. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego kształtowania, a przy tym zmniejsza ryzyko uszkodzenia zdrowych elementów rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia multum czynników. Najważniejsze to z pewnością precyzja, niska inwazyjność, efektywność i minimalne niebezpieczeństwo komplikacji. Wypada napomknąć też o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.
Laserowa korekcja wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg
Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, że w sporadycznych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, schorzenia oczu jak np. zaćma, ciążę oraz karmienie piersią czy nieukończony 21 roku życia.
Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]