Kursy pierwszej pomocy

Kursy pierwszej pomocy

W naszym kraju każdego roku traci życie kilka tysięcy ludzi tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie umieją udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Reakcją na tak zatrważające dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do dobrego zachowywania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Zajęcia tradycyjne wykorzystują specjalistyczny sprzęt do prowadzenia symulacji z zakresu pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Tematy, jakie pojawią się w czasie kursu, zależą od uzgodnień organizatorów z odbiorcami szkoleń. Na pewno, powinny się w nim znaleźć następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz co zrobić, w przypadku oparzeń chemicznych czy zawału mięśnia sercowego.