Jonizator powietrza dla domu i biura

Jonizator powietrza dla domu i biura

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie rześkości nadają jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą nieprzyjemne zapachy oraz pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w rezultacie wyładowania elektrycznego, oddziaływania silnego pola magnetycznego bądź emitowania ogromnej ilości ciepła. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak kopiarki, telewizory czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym papierosowy czy niebezpieczne drobnoustroje i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, instytucjach publicznych, szkołach czy szpitalach, a więc wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.