Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Mieszkańcy miast stopniowo przekonują się, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: kurz, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, dym tytoniowy czy bakterie i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Obecnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i szybko eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.