Czym jest AMD i jak je leczyć?

Czym jest AMD i jak je leczyć?

Na voigtklinikaoka.pl przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć o terapii 2RT.

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka osób w starszym wieku i kategorycznie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Obecnie kliniki okulistyczne oferują innowacyjne sposoby leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wygody życia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – na czym polega?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej charakteryzująca się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą widzimy ostro. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która manifestuje się poprzez pogorszenie ostrości wzroku i zniekształcenie obrazu. Rozróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Na AMD cierpią w głównej mierze osoby, które przekroczyły 50. rok życia, ale podłoże przyczynowe choroby nie zostało jeszcze do końca zidentyfikowane. Przypuszcza się jednak, iż powodem AMD może być niezdrowy tryb życia – jak np. nadmierna ekspozycja na światło UV bądź palenie papierosów, nadwaga. Kluczowe mogą być też czynniki genetyczne oraz różne choroby współistniejące, takie jak hipertonia bądź cukrzyca. Nowoczesna medycyna opracowała na szczęście skuteczne narzędzia leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD wykonuje się przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa skutecznie na postać suchą AMD.

Zabieg 2RT – czy jest ryzykowny?

Specjalistyczny laser wpływa na zmienione komórki gałki ocznej i przy tym nie wywołuje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Zabieg ten jest bezpieczny, co sprawia, że może być przeprowadzany u wielu grup chorych narażonych na uszkodzenie lub potencjalną utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa mobilizuje komórki do odtwarzania się oraz hamuje zachodzące procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – w trakcie zabiegu chory nie czuje bólu. Praca lasera nanosekundowego trwa jedynie kilka minut, a zanim lekarz przystąpi do zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]