Bezbolesne leczenie kanałowego

Bezbolesne leczenie kanałowego

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym tematem. Dziś zaś, stosując odpowiednie narzędzia i – co najważniejsze – efektywne środki znieczulające, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, iż zabiegi okażą się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne zawsze, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich sprzętów, dzięki którym dentysta może dostać się do głęboko zlokalizowanych partii zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często bardzo złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji ułatwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, że nie zawsze będzie ono refundowane przez fundusz zdrowia. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, warto udać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni klienci mówią w internecie.