Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Szukasz aparatów do ultradźwięków? Wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, opiera się na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien oraz wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]