Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Zamów akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie wiele elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować stosowny rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają zachowanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]