Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Poznaj dalsze szczegóły o wynajmie szalunków

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, najczęściej składające się z desek, sklejki laminowanej lub metalu, powszechnie stosowanych w branży budowlanej. Używa się ich do stawiania, modelowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych bądź betonowych. Przydają się one też do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, schodów, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji oraz wynajem szalunków

Szalunki, nazywane też deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich wykorzystywania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wymienić ciężkie, średnie oraz lekkie. Sporo firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków jest bardzo popularny zwłaszcza wśród małych przedsiębiorstw nie mających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Podmioty, które oferują tego typu usługi w Krakowie i innych miejscowościach, mają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]