Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Jeśli chcesz zamówić wałek nierdzewny, zobacz tutaj

W architekturze szczególnie istotna jest wytrzymałość stosowanych surowców. To z tego względu budowlańcy tak chętnie wybierają stal nierdzewną – jest to bowiem surowiec bardzo wytrzymały, a jednocześnie stosunkowo lekki. Nie bez znaczenia są również jej względy wizualne – domieszka chromu powoduje, iż doskonale zdaje też egzamin jako surowiec do elementów zewnętrznych. Ze stali antykorozyjnej wytwarza się rozmaite części, jednak najczęściej spotykane są pręty. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do czego służą takie elementy?

Atuty wałka nierdzewnego

Jak już nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez architektów głównie ze względu na jego solidność. Wytwarzany jest z domieszką chromu, co powoduje, że nie rdzewieje także przy ciągłym kontakcie z wodą. Oprócz tego większość elementów tego typu jest odporna na działanie szkodliwych substancji, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w najcięższych warunkach.

Wałek nierdzewny – kiedy się go wykorzystuje

Ze uwagi na ogromną wytrzymałość, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych konstrukcjach. Wałki tego typu najczęściej widuje się w budownictwie, ale zastosowanie tych produktów nie sprowadza się wyłącznie do tego. Są stosowane również w motoryzacji, stolarce meblowej i innych dziedzinach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny są też używane przez inżynierów hydrotechniki – kontakt z wilgocią nie przyspiesza przecież ich korozji.

Nasz adres:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]