Projekty budowlane – jak uporać się z urzędem?

Projekty budowlane – jak uporać się z urzędem?

Chcesz dowiedzieć się, kto sporządza projekty budowlane Kraków? Koniecznie skieruj się w to miejsce

Trudno wyobrazić sobie istotniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Warto jednak zdać sobie sprawę, iż nie będzie to proste zadanie, a szczególne problemy wiążą się z dopełnieniem rozmaitych urzędowych spraw. W pierwszej kolejności należy postarać się o pozwolenie na budowę – a zostanie zatwierdzone, kiedy przedstawimy projekt budowlany. Dokument musi być przygotowany przez architekta, a jego treść określają odpowiednie przepisy. Co zatem musi się w nim znaleźć? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Co powinno się znaleźć w projektach budowlanych?

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan musi być opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę i zawierać układ istniejących i planowanych budynków , a także instalacji energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte także dane o miejscu przechowywania odpadów, układzie zieleni i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty wznoszonych domów, a nierzadko również oświadczenia firm dystrybuujących media. W szczególnych przypadkach konieczne okaże się również dodanie rezultatów testów podłoża.

Po co są projekty budowlane?

Jak wcześniej napisaliśmy, projekty budowlane są potrzebne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż każda budowa powinna odbywać się w myśl planu określonego w owym dokumencie, a wszelkie niedopatrzenia będą przyczyną jej nieodebrania.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]