Płyty z piaskowca – nie tylko na elewacje

Płyty z piaskowca – nie tylko na elewacje

Piaskowiec to jeden z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie minerałów. Nie jest tak oczywiście bez przyczyny – piaskowiec wykazuje wszak mnóstwo dobrych stron, które sprawiają, iż w różnych przypadkach będzie odpowiednim rozwiązaniem. Świetnie zdaje egzamin w produkcji słupków ogrodzeniowych czy brodzików. Płyty z piaskowca najczęściej stosuje się na ścianach, gdzie znaczenie mają również ich walory wizualne – piaskowiec prezentuje się lepiej niż większość innych minerałów, komponując się tak z innowacyjnymi, jak i klasycznymi budynkami.

Solidne płyty z piaskowca

Dopiero wykopany piaskowiec nie zalicza się do najtrwalszych materiałów, lecz jego właściwości bardzo polepszają się po zastosowaniu innowacyjnych metod utrwalających. Przez nie jest również bardziej wodoodporny, co powoduje, iż może zostać wykorzystany w brodzikach oraz, co najważniejsze, na ścianach. Warto także zaznaczyć, iż płyty z piaskowca będą o wiele wytrzymalsze, jeżeli zakonserwujemy je żywicą – pozwoli to na uzyskanie dużej wodoodporności.

Płyty z piaskowca – niezwykły styl

Płyty z piaskowca, jak przed chwilą wspomnieliśmy, są także lubiane ze względu na ich zalety estetyczne. Według sporej części klientów, piaskowiec jest jednym z najładniejszych kamieni, a upływ czasu rzutuje na niego jedynie dobrze – piaskowiec po długim czasie stosowania staje się jeszcze bardziej interesujący. To dlatego płyty z piaskowca są często wykorzystywane zarówno na dworze, jak wewnątrz.