O co zapytać architekta?

O co zapytać architekta?

Skorzystaj z doradztwa architekta Kraków. Kliknij tu

Wzniesienie domu to bez wątpienia najważniejsza inwestycja w życiu każdego z nas. Należy więc dokładnie to obmyślić i skorzystać wtedy z usług fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą nasze wysiłki, ma niewątpliwie projekt budynku. Mamy szansę co prawda nabyć gotowy dokument, lecz chcąc zyskać pewność, iż budynek okaże się taki jak nam chodziło, powinniśmy poprosić o pomoc architekta. Ze względu na fakt, że większość z nas nie wie, czym naprawdę się para, warto powiedzieć na ten temat kilka zdań.

O czym wiedzieć przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni konkretne oczekiwania, jest zależne przede wszystkim od skutków rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, jakich cech spodziewamy się po wznoszonym domu oraz umieć przekazać mu to. Należy też zapoznać się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – dzięki temu szybciej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy jednak się stresować, gdyż w razie problemów możemy liczyć na jego poradę.

Co będzie obowiązkiem architekta?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte technologie, na jakich oprze się nasza inwestycja. Projekt wykonawczy wykorzystamy natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej i okaże się niezbędny podczas zatwierdzenia inwestycji. Zawartość obu dokumentów ustalają specjalne przepisy.

Nasz adres:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]